Допомагав «роскосмосу» налаштовувати розвідувальні супутники: кіберполіція та СБУ затримали пособника ворога


Правоохоронці викрили підприємця з Харкова, який дистанційно калібрував спеціалізоване радіолокаційне обладнання для військових проєктів росії. Чоловіку загрожує до 12-ти років позбавлення волі.

Оперативники Департаменту кіберполіції та слідчі Управління СБУ Харківської області під процесуальним керівництвом Харківської обласної прокуратури викрили 47-річного громадянина України, який допомагав росії налаштовувати радіолокаційні космічні супутники військово-цивільного призначення «Кондор-ФКА» та «Обзор-Р».

У 2023 році зазначене обладнання було виведено на орбіту Землі і надавало можливість ворогу проводити цілодобову розвідку сил ЗСУ та коригувати удари по позиціях українських воїнів.

Перебуваючи в Харкові, зловмисник протягом 2023-2024 років забезпечував віддалене налаштування, калібрування та коригування спеціалізованого радіолокаційного обладнання в інтересах військово-космічних сил рф у співпраці з іншими підприємствами ворога.

Надалі апаратура інтегрувалася до космічних супутників, випробування яких проводилися на спеціальному полігоні у Волгоградській області рф.

Правоохоронці встановили, що фігурант є директором юридичної особи, зареєстрованої в рф та має зв’язки з представниками державної корпорації з космічної діяльності «роскосмос», а також отримав паспорт громадянина росії.

Окрім цього, чоловік підтримував ідеологічну агресію рф проти України, будучи активним учасником державної програми «содействія добровольному пєрєсєленію в рф соотєчественніков, проживающих за рубежом».

Поліцейські за силової підтримки спецпризначенців ТОР та БПОП провели 14 санкціонованих обшуків за місцем мешкання фігуранта і його можливих спільників на території Харкова, Львова та Дніпропетровської області. Вилучено документи, печатки, комп'ютерну техніку та електронні носії інформації, а також вилучені грошові кошти в іноземній валюті, зокрема рублях рф, на загальну суму близько 11 млн грн.

Слідчі СБУ оголосили фігуранту підозру у пособництві державі-агресору за ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від десяти до дванадцяти років з позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.

Суд обрав чоловіку запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Тривають слідчі дії з метою перевірки причетності до злочину інших осіб. Можлива додаткова кваліфікація.

Новини
Нацполіція ліквідувала організовану злочинну групу шахраїв, яка не поставила для ЗСУ понад сто дронів вартістю майже 11 мільйонів гривень
09.04.2025 21:18
Шахраї зареєстрували ФОП на підставну особу та швидко й дешево поставляли потерпілим пробні партії дронів по 3-5 одиниць з частковою передоплатою, а після пропонували замовити великі партії…
Шахраї використовують фішингові сайти та застосовують методи соціальної інженерії для викрадення карткових даних жертв,...
03.04.2025 11:53
Джерело
В ефірі Сніданок з 1+1 начальник відділу протидії злочинам у сфері комп’ютерних систем Департаменту кіберполіції Нацполіції...
01.04.2025 16:13
В ефірі Сніданок з 1+1 начальник відділу протидії злочинам у сфері комп’ютерних систем Департаменту кіберполіції Нацполіції Євгеній Дороганов розповів про шахрайську схему з…